Łotwa i Estonia ponownie otwierają granice dla Polaków

Niedawno informowaliśmy o tym, że władze Łotwy i Estonii zamknęły granice dla Polaków. Wczoraj ponownie opublikowano listę państw, których obywatele mogą bez ograniczeń sanitarnych udać się do obydwu krajów. Wśród nich znalazła się Polska.

Pomnik Wolności w Rydze, zdjęcie: Priyank P/ Pixabay

Do Łotwy i Estonii bez konieczności odbycia kwarantanny mogą wjechać obywatele państw, w których liczba zakażeń nie przekroczyła 15 na 100 tys. mieszkańców. Do statystyk są zaliczane również osoby zakażone nie będące obywatelami tych państw, ale przebywające na ich terytorium.

W zeszłym tygodniu, wskaźnik zakażeń w Polsce wyniósł 15,8 os. na 100 tys. mieszkańców. Z powodu zmniejszenia się liczby nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, jest on obecnie niższy i wynosi 13 os. na 100 mieszkańców.

Jak informuje Rzeczpospolita, Łotwa zniosła już obowiązek odbycia kwarantanny, a Estonia zrobi to w poniedziałek. Nowe zasady będą obowiązywały przez najbliższy tydzień.

Źródło: Rzeczpospolita

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.