Lotnisku Sztokholm Skavsta grozi bankructwo

Dyrektor Generalny lotniska Sztokholm Skavsta poinformował media, że bez wsparcia ze strony gminy lotnisko zbankrutuje w ciągu kilku tygodni.

Photo: geoblog.pl

O tym, że szwedzkie lotnisko Skavsta znajduje się na skraju bankructwa, Dyrektor Generalny lotniska poinformował 2 dni temu stację svt.se.

Lotnisko Skavsta leży 100 kilometrów na południe od Sztokholmu, w gminie Nyköping i obsługuje głównie tanie połączenia lotnicze do stolicy Szwecji. Niestety pandemia tragicznie uszczupliła siatkę połączeń lotniczych i ilość obsługiwanych lotów, przez co lotnisko popadło w bardzo duże problemy finansowe.

Władze lotniskowe dyskutują z władzami gminy Nyköping w sprawie ustanowienia przez gminę poręczyciela finansowego, by lotnisko mogło otrzymać kredyt w banku i uniknąć bankructwa.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.