Lotnisko w Zielonej Górze zamknięte do 27 marca

Port lotniczy Zielona Góra-Babimost został tymczasowo zamknięty 15 marca. Zamknięcie ma potrwać dwa tygodnie, do 27 marca i jest spowodowane trudną sytuacją epidemiczną.

Fot: airport.lubuskie.pl

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zdecydowało się zawiesić wszystkie loty z zielonogórskiego port lotniczego i zamknąć lotnisko na okres dwóch tygodni.

Wszystko spowodowane jest dużym wzrostem zakażeń w województwach lubuskim i mazowieckim. W tym momencie jedyne regularne połączenie, które obsługuje lotnisko Zielona Góra-Babimost to trasa Zielona Góra-Warszawa, więc zamknięcie lotniska jest nierozłączne z powracającą wciąż falą zakażeń.

Ponadto część pracowników zielonogórskiego lotniska odbywa kwarantanny, a inna jest na urlopach spowodowanych hybrydowym nauczaniem dzieci wśród klas 1-3. Lotnisko nie posiada wystarczająco dużo dostępnego personelu, więc władze wolą przeczekać okres dwóch tygodni i następnie podjąć dalsze działania.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.