Lotnisko w Wiedniu zyska nowy terminal

Vienna Airport ogłosiło plany rozbudowy lotniska o nowy terminal, co oznaczać będzie znaczący krok w rozwoju infrastruktury lotniczej w stolicy Austrii. Wartość tej inwestycji, wynosząca 420 milionów euro, zapowiada nową erę dla podróżnych korzystających z lotniska w Wiedniu.

Wizualizacja nowego terminalu w Wiedniu, foto: Vienna Airport

Przeczytaj również: Ryanair otworzy bazę we włoskim Reggio di Calabria

Rozbudowa lotniska w Wiedniu obejmuje dobudowanie nowego terminala pasażerskiego o powierzchni 70 tysięcy metrów kwadratowych. Oprócz obsługi pasażerskiej, nowa część będzie również domem dla dodatkowych sklepów, restauracji oraz stref wypoczynkowych dla podróżnych. To wszystko ma stworzyć bardziej komfortową i przyjemną atmosferę dla pasażerów korzystających z lotniska.

Lotnisko w Wiedniu zostanie powiększone o nowy terminal

Wraz z rozbudową terminala, powierzchnia handlowo-gastronomiczna na wiedeńskim lotnisku wzrośnie o 50 procent. To oznaczać będzie znaczny wzrost oferty dla podróżnych, którzy będą mieli więcej możliwości zakupów, a także wyboru miejsc do spędzenia czasu między lotami. Nowe restauracje i sklepy mają wzbogacić doświadczenie podróżnych i zapewnić im więcej opcji na spędzenie czasu przed wylotem lub po wylądowaniu.

Inwestycja Vienna Airport w nowy terminal to także ważny krok w kierunku modernizacji i rozbudowy infrastruktury lotniskowej w Europie. Wzrost przepustowości i udogodnień na lotnisku w Wiedniu może przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności tego miejsca jako ważnego węzła komunikacyjnego w regionie.

Źródło: viennaairport.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.