Lotnisko w Szczecinie planuje uruchomić w przyszłości dużo ciekawych kierunków

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów ma ambitne plany na przyszłość. Rzecznik prasowy lotniska w rozmowie z „Głosem Szczecińskim” zapewnia, że wkrótce z zachodniopomorskiego polecimy do Grecji, Chorwacji, Włoch, a w dalszej kolejności do Hiszpanii i innych europejskich państw.

Portal „Głos Szczeciński” przeprowadził interesującą rozmowę z rzecznikiem prasowym lotniska w Szczecinie, Panem Krzysztofem Domagalski. Można z tej rozmowy wyciągnąć kilka ciekawych wniosków, szczególnie tych dotyczących potencjalnie nowych tras ze szczecińskiego lotniska.

Rzecznik prasowy zapowiedział dość tajemniczo i bez podania większych szczegółów, że w najbliższym czasie z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów zostaną uruchomione loty do Grecji, Włoch i Chorwacji. Nie podał nazw linii lotniczych, które miałby takie połączenia wykonywać, ale najprawdopodobniej byłyby to tanie europejskie linie lotnicze (Wizz Air lub Ryanair) albo PLL LOT.

Gość rozmowy zapowiada też, że jeśli te połączenia się przyjmą, to w dalszej perspektywie można też spodziewać się uruchomienia lotów do Hiszpanii. Rzecznik podkreślił też, że pracują nad uruchomieniem większej ilości lotów do Skandynawii. Jeśli chodzi o połączenia krajowe, to ze Szczecina najprawdopodobniej w przyszłości polecimy do Katowic i Rzeszowa.

Źródło/ Tło: @SzczecinAirport

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.