Lotnisko w Rzeszowie świetnie rozpoczęło 2024 rok

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka zaliczył najlepszy pierwszy kwartał w historii swojego istnienia. Przez pierwsze trzy miesiące lotnisko obsłużyło 190 tysięcy pasażerów.

Fot: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, Krystian Dobrzański

Podrzeszowskie lotnisko w Jasionce z roku na rok notuje coraz lepsze wyniki. Trzy miesiące 2024 roku to najlepszy początek roku w całej historii portu lotniczego. Pierwszy kwartał to 190 tysięcy obsłużonych pasażerów na podkarpackim lotnisku i 3 procent lepszy wynik od ubiegłorocznego. Za obsługę prawie 80 tysięcy pasażerów odpowiadają linie lotnicze Ryanair. Następny w kolejności jest LOT z 45-tysiącami, czartery z 15-tysiącami i po 11-tysięcy – Wizz Air i Lufthansa. Najbardziej ruchliwym z tych miesięcy był marzec i on odpowiada za prawie połowę odprawionych pasażerów na początku 2024 roku.

Kolejne rekordy na lotnisku w Rzeszowie

„Cały czas widoczny jest progres i z miesiąca na miesiąc coraz więcej pasażerów wybiera nasze lotnisko, za co serdecznie chciałbym im podziękować. Z dużym optymizmem podchodzimy do całego sezonu letniego, licząc na kolejne świetne wyniki. Tym bardziej, że siatka połączeń regularnych i czarterowych jest bardzo atrakcyjna, z nowościami takimi jak Alicante, Majorka czy Izmir, więc każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie, czy tona wymarzony urlop, czy na krótki wypad przeznaczony na zwiedzanie wybranego miasta” –powiedział Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Tło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, Waldemar Mazgaj

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.