Lotnisko w Rzeszowie będzie miało milionowego pasażera w tym roku!

Wiadomo już, kiedy na lotnisko w Jasionce pojawi się historyczny, milionowy pasażer. Na ten historyczny moment w terminalu lotniska organizowana jest specjalna uroczystość z muzyczną niespodzianką.

Zobacz również: Dubaj DARMOWY Poradnik na sezon 2023/24 – plan zwiedzania Dubaju

Fot: port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Milionowy pasażer Jasionka

Nadchodzi historyczny moment dla lotniska w Rzeszowie. 29 grudnia od 9:00 w terminalu pasażerskim rozpocznie się specjalne wydarzenie, którego kulminacją będzie powitanie szczęśliwego, pierwszego milionowego pasażera w historii lotniska. To pierwszy milionowy pasażer roczny w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka i najlepszy wynik od 2019, gdy przez Jasionkę przeszło 772 tysiące osób.

Milionowy pasażer na lotnisku w Rzeszowie

„To będzie przełomowy moment w historii lotniska, na który pracowaliśmy intensywnie w ostatnim czasie” – zapewnia Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – „Z liczby obsłużonych dotąd osób oraz systemów rezerwacyjnych przewoźników wynika, że milionowego pasażera w tym roku będziemy mieć 28 grudnia i w tym dniu planowane jest wiele atrakcji dla tych, którzy odwiedzą nasz terminal.”

W czwartkowy poranek z tej okazji będzie się można spodziewać wydarzenia muzycznego z niespodziankami i uhonorowania milionowego pasażera. Będzie konkurs z nagrodami i oprawa muzyczna. A to wszystko jest wynikiem udanego roku po pandemicznego i bardzo dobrego szczytu sezonu wakacyjnego. W lecie kończącego się roku lotnisko oferowało rekordową liczbę połączeń i można było skorzystać z oferty 24 kierunków do 13 krajów. Najwięcej pasażerów, ponad 300 tys., przewiózł w tym roku irlandzki Ryanair, a później w kolejności PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi. W tym roku pojawiło się też kilka nowości, na czele z bardzo popularnym kierunkiem do Rzymu operowanym przez Wizz Air, trasą do Mediolanu na pokładach PLL LOT oraz sezonowymi kierunkami do Podgoricy i Kefalonii. Lufthansa wróciła z oczekiwanym i obleganym połączeniem do Monachium, a w ofercie zimowych czarterów pojawiło się połączenie do Marsa Alam.

Źródło: Rzecznik prasowy rzeszowskiej lotniska Waldemar Mazgaj

Tło: port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.