Lotnisko w Poznaniu zmienia swój układ komunikacyjny przy lotnisku

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Port Lotniczy Poznań-Ławica wprowadza zapowiadane wcześniej zmiany w układzie komunikacyjnym lotniska (dojazd samochodem, strefy parkowania). Strefa Kiss&Fly stanie się strefą płatną, a tuż obok będzie funkcjonować bezpłatna strefa parkowania. Zmiany wejdą w życie 13 czerwca.

13 czerwca wchodzą w życie duże zmiany na poznańskim lotnisku. Będą one dotyczyć układu komunikacyjnego przy samym lotnisku, czyli dojazdu samochodem na lotnisko, strefy Kiss&Fly i płatnych parkingów. Oto pełna lista zmian, o jakich informuje pasażerów Poznań Airport:

  1. Strefa Kiss&Fly przy głównym budynku lotniska stanie się strefą płatną. Opłata za postój do 10 minut będzie wynosić 5 zł. Wjazdem do strefy płatnej będzie dotychczasowy główny wjazd na lotnisko.
  2. Do użytku została oddana bezpłatna strefa postojowa. Wjazd i wyjazd do bezpłatnej strefy będzie od stacji BP tuż przy lotnisku. Dojście z bezpłatnej strefy do głównego terminalu lotniska ma zająć maksymalnie 3 minuty.
  3. Bezpłatna strefa postojowa będzie działać na zasadzie Kiss&Fly, czyli służyć do wysadzenia pasażerów i odjechania. Na miejscu będą działać służby porządkowe, które mogą zwrócić uwagę kierowcy za zbyt długie oczekiwanie w strefie.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, freelancer i podróżnik. Największy fan Wietnamu i Formuły 1 pod słońcem. Miłośnik klimatu południowych Włoch. Największe marzenie? Zwiedzić każdy zakątek Azji Południowo-Wschodniej!