Lotnisko w Poznaniu będzie rozbudowywane

Lotnisko Ławica w Poznaniu szykuje się na przebudowę swojego terminala, która ma na celu poprawę komfortu podróżowania. Prace, planowane na 2024 rok, mają odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na usługi lotniskowe oraz zwiększyć przepustowość.

Port Lotniczy Poznań–Ławica, foto: Junx/ Wikimedia

W minionym roku liczba obsługiwanych pasażerów na poznańskim lotnisku wzrosła do niemal 2.8 miliona, a tendencja wzrostowa nadal się utrzymuje. Prognozy na bieżący rok wskazują na dalszy wzrost, szczególnie z uwagi na ekspansję linii lotniczych, takich jak Ryanair.

Terminal na lotnisku w Poznaniu będzie rozbudowywany

Z uwagi na rosnący ruch pasażerski, coraz częściej na Lotnisku Ławica pojawiają się długie kolejki do odprawy i kontroli bezpieczeństwa, co wymaga podjęcia działań mających zwiększyć przepustowość terminala.

Prace modernizacyjne rozpoczną się od strefy security, gdzie planowane jest wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań ułatwiających kontrolę bezpieczeństwa. Dodatkowo, planowane jest również dodanie nowych bramek dla wylatujących oraz rozszerzenie strefy dla przylatujących, aby zwiększyć komfort i wydajność obsługi pasażerów. Cały proces modernizacji terminala planowany jest na dwa lata, mając na uwadze minimalne zakłócenie funkcjonowania lotniska.

Źródło: gloswielkopolski.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.