Lotnisko w Krakowie kupuje skanery CT

Krakowskie lotnisko przygotowuje się do wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa podróży. W czwartek ogłoszono rozpoczęcie procesu zakupu skanerów CT, które mają znacząco ułatwić i przyspieszyć kontrolę bezpieczeństwa bagażu podręcznego.

Lotnisko w Krakowie, foto: Darpaw/ Wikimedia

Lotnisko w Krakowie podjęło decyzję o zakupie 10 nowoczesnych skanerów CT, które zrewolucjonizują procesy kontroli bezpieczeństwa na jego terenie. Dzięki nim podróżni nie będą już zmuszeni do wyciągania płynów oraz elektroniki z bagażu podręcznego, co z pewnością przyczyni się do zwiększenia wygody podróżowania.

Zakup skanerów CT przez lotnisko w Krakowie

Nowe skanery CT zostaną zainstalowane na 10 z 12 linii kontroli bezpieczeństwa na krakowskim lotnisku, co umożliwi płynne przeprowadzenie procedur dla większej liczby podróżnych. Szacuje się, że dzięki nowym urządzeniom kontrolę będzie mogło przejść nawet 3200 osób na godzinę, co znacząco zredukuje czas oczekiwania w kolejkach.

Instalacja nowych skanerów CT może również pociągnąć za sobą zmiany w regulacjach dotyczących bagażu podręcznego. W zależności od decyzji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, możliwe jest zwiększenie lub zniesienie limitu płynów w bagażu podręcznym, co oznaczałoby wyeliminowanie konieczności pakowania ich do małych buteleczek o pojemności 100 ml.

Źródło: krakowairport.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.