Lotnisko w Katowicach zyska 757 nowych miejsc parkingowych

Rozpoczęła się realizacja nowej inwestycji w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA na koniec maja wystartowało z budową nowego parkingu dla lotniska o pojemności 757 samochodów.

Użytkownicy lotniska w Pyrzowicach mogą cieszyć się z informacji o nowej inwestycji. Tuż przy katowickim Porcie Lotniczym powstaje duży, nowoczesny parking, który będzie mógł pomieścić aż 757 samochodów. Wykonawcą inwestycji jest Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, które jednocześnie jest zarządcą całego lotniska.

Parking powstaje przy nowym rondzie, które działa jako system bezkolizyjnego skrzyżowania drogi wojewódzkiej 913 z linią kolejową numer 182. Całość parkingu będzie miała wielkość 2,6 hektara. Powierzchnia parkingu będzie całościowo oświetlona, w pełni monitorowana i połączona z terminalami elektrycznymi busikami. Transport z parkingu do terminali będzie darmowy.

Dotychczas lotnisko w Pyrzowicach miało dostępnych około 5 tysięcy miejsc parkingowych, a teraz ich ilość wzrośnie do prawie 6 tysięcy. Sama inwestycja będzie spełniać najnowsze normy ochrony środowiska. Budowa parkingu rozpoczęła się pod koniec maja 2023 roku, a planuje się jego oddanie w okolicy czerwca 2024 roku.

Źródło/ Tło: @KatowiceAirport

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.