Lotnisko w Katowicach z nowym parkingiem

Przy lotnisku w Pyrzowicach oddano do użytku nowy parking P4, który oferuje 757 nowych miejsc parkingowych. Inwestycja znacząco zwiększa komfort podróżnych, zapewniając dodatkowe udogodnienia.

Katowice Airport, foto: Frees/ Wikimedia

Port lotniczy w Katowicach otworzył nowy parking P4, który znajduje się przy rondzie w pobliżu terminala. Obiekt oferuje 757 nowych miejsc parkingowych, co podnosi łączną liczbę miejsc parkingowych przy lotnisku w Pyrzowicach do około 5 tysięcy.

Nowy parking przy lotnisku w Katowicach – jak wygląda?

Nowy parking P4 ma charakter terenowy i jest w pełni oświetlony. Zainstalowano na nim nowoczesny monitoring oraz system parkingowy, co zapewnia bezpieczeństwo i wygodę dla wszystkich użytkowników. Ponadto, port lotniczy zapewnia bezpłatny transport do terminala dla korzystających z parkingu, co dodatkowo ułatwia dostęp do lotniska.

Budowa parkingu P4 kosztowała 15 milionów złotych. Inwestycja ta jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w związku ze zwiększonym ruchem pasażerskim. Nowy parking to kolejny krok w rozwoju infrastruktury lotniskowej, mający na celu poprawę jakości obsługi podróżnych oraz podniesienie standardów bezpieczeństwa.

Źródło: katowice-airport.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.