Lotnisko w Katowicach wprowadzi zniżki dla przewoźników na loty krajowe

Linie lotnicze otrzymały od zarządców lotniska w Pyrzowicach 30 procent zniżki na opłaty lotniskowe przy wykonywaniu połączeń krajowych. Ma to zachęcić przewoźników do uruchamiania większej ilości lotów po Polsce.

Fot: Lord of the Wings© from Toronto, Canada – LOT – Polish Airlines / Polskie Linie Lotnicze | Boeing 787-8 Dreamliner | SP-LRC, CC BY-SA 2.0

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice nie ugina się pod ciężarem ilość tras krajowych. Ze stolicy Śląska możemy dolecieć jedynie do Warszawy Polskimi Liniami Lotniczymi LOT – i to by było na tyle z tras po Polsce. Zarządcy katowickiego lotniska chcą to zmienić i wpadli na ciekawy pomysł, który mógłby zachęcić potencjalne linie lotnicze do wykonywania połączeń z Pyrzowic do innych miast w Polsce.

Więcej połączeń krajowych z Katowic?

Lotniskiem w Pyrzowicach zarządza Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze. Organ ten zdecydował o wprowadzeniu 30-procentowej zniżki dla linii lotniczych, dokładniej zniżki na realizację połączeń po Polsce. Celem wprowadzenia obniżonych opłat ma być wzrost częstotliwości wykonywanych połączeń do Warszawy i uruchomienie nowych tras krajowych.

Katowickie lotnisko potrzebuje zwiększenia ilości dziennych połączeń do stolicy Polski i prawdopodobnie LOT zdecyduje się na taki krok po wprowadzeniu zniżek na opłaty lotniskowe. Większą zagadką jest to, czy uda się Pyrzowicom uzyskać inne trasy krajowe. Od dawna włodarze lotniska w Pyrzowicach marzą o trasie do Gdańska, a swoje chęci do połączenia lotniczego po Polsce wyrażał również Olsztyn. Prawdopodobnie jednak skończy się na tym, że jeśli jakieś połączenia zostaną uruchomione, to tylko przez polskiego narodowego przewoźnika. Wizz Air i Ryanair nie wydaję się chętni do wchodzenia w segment tras krajowych w Polsce.

Źródło: www.eska.pl/slaskie/lotnisko-w-pyrzowicach-chce-wiecej-polaczen-krajowych-kusi-przewoznikow-znizkami-aa-zZ7w-XVvA-6ife.html

Tło: Aleksandr Markin – LOT – Polish Airlines / Polskie Linie Lotnicze Embraer ERJ-190-200LR 195LR SP-LND, CC BY-SA 2.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.