Lotnisko w Gdańsku uruchomi punkt z możliwością wyrobienia tymczasowego paszportu

Port Lotniczy Gdańsk wprowadza innowacyjne rozwiązanie, które znacząco ułatwi podróżowanie pasażerom. Już w czerwcu br. na lotnisku w Rębiechowie zostanie uruchomiony punkt umożliwiający wyrobienie tymczasowego paszportu.

Lotnisko w Gdańsku, foto: altotemi/ Flickr

Lotnisko w Gdańsku reaguje na potrzeby podróżnych, wprowadzając możliwość szybkiego i sprawnego załatwienia formalności związanych z dokumentami tożsamości. Aby skorzystać z usługi wyrobienia tymczasowego paszportu na lotnisku, podróżny musi spełnić kilka warunków. Przede wszystkim konieczne będzie posiadanie ważnego biletu lotniczego. Jest to wymóg niezbędny dla uzyskania tymczasowego dokumentu tożsamości, który umożliwi bezproblemowe odbycie podróży.

Tymczasowy paszport na lotnisku w Gdańsku – dla kogo?

Punkt paszportowy, który będzie dostępny dla pasażerów, których paszport lub dowód osobisty został zgubiony, skradziony, zapomniany lub stracił ważność, stanie się rzeczywistością już w przyszłym miesiącu.

Punkt paszportowy na lotnisku w Gdańsku będzie działał we współpracy z Pomorskim Urzędem Morskim, co zapewni sprawne i profesjonalne obsłużenie podróżnych. Ta innowacyjna inicjatywa ma na celu zwiększenie komfortu podróży oraz eliminację stresu związanego z utratą lub brakiem ważnych dokumentów tożsamości.

Źródło: airport.gdansk.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.