Lotnisko w Dubaju może obsłużyć w tym roku nawet 91 milionów pasażerów

Rok 2024 może być rekordowy dla Międzynarodowego Lotniska w Dubaju. Władze portu lotniczego zmieniły prognozy liczby pasażerów i po świetnych pierwszych miesiącach roku spodziewają się obsłużenia nawet 91 milionów pasażerów w rok.

Lotnisko w Dubaju, jedno z największych lotnisk na świecie/ Fot: Felix, Unsplash

Pierwsze pięć miesięcy 2024 roku są tak świetnie dla międzynarodowego lotniska w Dubaju, że władze spodziewają się pęknięcia historycznego rekordu. 89,1 milionów pasażerów z 2018 roku to wciąż rekordowy i nieprzebity wynik. Port lotniczy w Dubaju w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku obsłużył już 23 miliony pasażerów, co wskazuje, że poprzedni najlepszy wynik może stać się tylko historią.

Planujesz wakacje w Dubaju? Zarezerwuj wszystkie atrakcje w Dubaju i Abu Dhabi w jednym miejscu!

Kolejny rekord na lotnisku w Dubaju

Dubaj to miasto na pograniczu kilku kontynentów. Nie dziwi więc, że inwestycje w branżę lotniczą i hub przesiadkowy dla samolotów linii z całego świata to biznesowy strzał w dziesiątkę. Od kilkunastu lat międzynarodowe lotnisko w Dubaju bije kolejne rekordy. Jak czytamy wyżej – ten rok może zapisać się w historii na dłużej.

Rosnący ruch lotniczy w Dubaju zmusił władze do odważnych decyzji. To właśnie dlatego Dubaj buduje największe lotnisko na świecie – Międzynarodowy Port Lotniczy Al Maktoum w Dubaju. Lotnisko ma obsługiwać nawet 260 milionów pasażerów rocznie!

Źródło: simpleflying.com/dubai-airport-record-91-million-pax/

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju/ Tło: Adam Marikar, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.