Lotnisko w Birmingham kupi skanery 3D

Port lotniczy w Birmingham planuje zainstalować nowoczesne skanery 3D do kontroli bagażu podręcznego, co znacznie ułatwi podróżnym odprawę. Dzięki tym urządzeniom pasażerowie nie będą musieli wyjmować z bagażu płynów i elektroniki.

Birmingham Airport, foto: JimmyGuano/ Wikimedia

Lotnisko w Birmingham ogłosiło plany instalacji zaawansowanych technologicznie skanerów 3D do kontroli bagażu podręcznego. Wprowadzenie nowego sprzętu ma na celu zwiększenie wygody i bezpieczeństwa pasażerów, pozwalając im na przejście przez kontrolę bez konieczności wyjmowania płynów i urządzeń elektronicznych z bagażu.

Port lotniczy Birmingham ze skanerami 3D

Dzięki nowym skanerom 3D, podróżni będą mogli zaoszczędzić czas i stres związany z tradycyjnymi procedurami bezpieczeństwa. Wyjmowanie płynów i elektroniki z bagażu często powoduje opóźnienia i kolejki, które nowa technologia ma wyeliminować.

Władze lotniska w Birmingham zwróciły się do brytyjskiego regulatora o zgodę na znaczące zwiększenie limitu przewożonych płynów. Po uzyskaniu zgody, każdy pasażer będzie mógł przewozić płyny nawet w dwulitrowych butelkach, co oznacza dwudziestokrotne zwiększenie obecnego limitu.

Źródło: birminghamairport.co.uk

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.