Lotnisko w Aberdeen rezygnuje z limitu płynów

Port lotniczy w szkockim mieście Aberdeen zamontował u siebie nowoczesne skanery 3D i zrezygnował z limitu płynów na pasażera. Teraz każdy podróży będzie mógł mieć ze sobą w bagażu podręcznym butelkę lub pojemnik do pojemności 2 litrów.

Check-in na lotnisku/ Fot: Phil Mosley, Unsplash

Koniec z nieznośnym wyciąganiem płynów z plecaka na kontroli bezpieczeństwa, drogą wodą do picia w lotniskowym sklepiku i dzieleniem płynu do mycia na 10 mniejszych, 100 ml pojemników. W szkockim mieście Aberdeen zamontowano nowoczesne skanery 3D, które pozwolą przejść pasażerom kontrole bezpieczeństwa z pojemnikami lub butelkami do maksymalnej pojemności 2 litrów w bagażu podręcznym. Oznacza to, że podróżni będą bez problemu mogli mieć w plecaku litrową wodę i litrowy szampon do włosów.

Koniec z limitem płynów na szkockim lotnisku

Aberdeen będzie już kolejnym lotniskiem w Europie z taką technologią. Wciąż jednak posiadanie nowoczesnych skanerów 3D jest rzadkie, ale coraz częściej spotykane. Pierwsze takie skanery pojawią się w Polsce już pod koniec tego roku lub na początku 2025 roku.

Dla pasażerów z Polski to o tyle ważna informacja, że aktualnie Wizz Air lata z Gdańska do Aberdeen. Pasażerowie latający z Trójmiasta będą więc mogli skorzystać z nowego udogodnienia.

Źródło: www.timeout.com/uk/news/this-small-uk-airport-is-the-latest-to-ditch-the-100ml-liquids-rule-042924

Lotnisko w Aberdeen/ Tło: T. Thielemans, CC BY 3.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.