Lotnisko Chopina z większą ilością punktów z wodą pitną

Tuż przed wakacjami na warszawskim lotnisku Chopina zamontowano kolejne źródełka z darmową, filtrowaną wodą pitną dla pasażerów. To duża oszczędność dla podróżujących ze stołecznego lotniska.

Punkty wody pitnej na lotnisku Warszawa-Chopina/ Fot: Lotnisko Chopina, Facebook

Woda na lotniskach to jeden z ulubionych tematów pasażerów. Nie od dziś można usłyszeć pytania: czemu woda na lotnisku jest taka droga? Jak zwykła woda do picia może tyle kosztować? Owszem, woda mineralna na polskich lotniskach nie należy do najtańszych. Na szczęście jest na to sposób – darmowe punkty z wodą pitną w portach lotniczych.

Masz pustą butelkę po wodzie lub specjalną butelkę do napełnienia? Możesz na spokojnie przejść z nią przez kontrolę bezpieczeństwa, a następnie uzupełnić swój zapas wody w specjalnych punktach do nalewania wody pitnej. Tych na polskich lotniskach jest na szczęście coraz więcej. Lotnisko Warszawa-Chopina zmodernizowało i powiększyło ilość swoich punktów z wodą pitną idealnie przed wakacjami.

Nie chcesz kupować drogiej wody na lotnisku? Nalej tej darmowej!

Lotnisko Chopina w Warszawie zdecydowało się dodać kolejne i zmodernizować już istniejące punkty z wodą pitną na terenie swoich terminali. Port lotniczy podkreśla, że zrobił to specjalnie przed wakacjami w trosce o swoich pasażerów. Działa odpowiadają też coraz większemu ruchowi na stołecznym lotnisku.

Ilość źródełek z wodą pitną zwiększy się z siedmiu do ośmiu. Źródełka będą znajdować się przy gatach w strefie Schengen, jak i Non-Schengen. Nowe źródełka są prostsze w obsłudze, zapewnia port lotniczy. Gdzie są umiejscowione nowe i zmodernizowane poidełka?

  • naprzeciwko Gate 22N
  • naprzeciwko Gate 38
  • naprzeciwko Gate 3N
  • hala odbioru bagażu
  • w lewo za kontrolą bezpieczeństwa w strefie AB

Źródło: www.facebook.com/LotniskoChopina

Nowe źródełka wody pitnej na lotnisku w Warszawie/ Tło: Lotnisko Chopina, Facebook

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.