Lotnisko Chopina: w wakacje obsłużono 2 mln pasażerów

Jak poinformowało biuro prasowe warszawskiego portu na Okęciu, w lipcu i sierpniu br. z połączeń lotniska skorzystało 2 mln pasażerów. Taki wynik wskazuje na odrodzenie się ruchu lotniczego w naszym kraju.

Lotnisko Chopina, foto: Podróże z Hubertem

– Kolejny miesiąc z milionem odprawionych pasażerów to najlepszy dowód nie tylko na to, że ruch lotniczy po przerwie spowodowanej pandemią powoli się odradza, lecz także na to, że podróż samolotem jest bezpieczna i nie przyczynia się do wzrostu zachorowań na COVID-19 – powiedział cytowany przez Onet.pl Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Oprócz zadowalającej liczby obsłużonych pasażerów, Lotnisko Chopina pochwaliło się również danymi, według których w sierpniu na kwarantannę skierowano tylko 4 proc. podróżnych – w maju tego roku wynik ten sięgał jeszcze 11 proc. 

Co więcej, odsetek osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa także jest na niskim poziomie. W ubiegłym miesiącu tylko 26 na 10700 przetestowanych podróżnych miało wynik wskazujący na obecność choroby.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.