Lotnisko Chopina: rekordowa liczba obsłużonych pasażerów

Lotnisko Chopina w Warszawie może pochwalić się kolejnym sukcesem, osiągając rekordową liczbę obsłużonych pasażerów w lipcu. To kolejny dowód na ożywienie w sektorze lotnictwa i powrót do normalności w podróżowaniu.

Lotnisko Chopina, foto: N i c o l a/ Unsplash

W lipcu Lotnisko Chopina odprawiło imponującą liczbę ponad 1,9 miliona podróżnych. Ten wynik stanowi wzrost o 0,5 proc. w porównaniu do tego samego miesiąca przed pandemią, kiedy to lotnisko notowało swoje najlepsze wyniki. To z pewnością znak, że sektor turystyczny i podróżniczy wraca do formy, a pasażerowie coraz chętniej korzystają z usług lotniczych.

Od początku 2023 roku Lotnisko Chopina odprawiło już ponad 10 milionów podróżnych, co świadczy o rosnącej aktywności podróżujących i ich zaufaniu do lotniczych połączeń. Co miesiąc liczba pasażerów przekracza zakładane poziomy.

Rekordowa liczba pasażerów na Lotnisku Chopina to dobry znak dla całej branży turystycznej i gospodarczej. Coraz więcej podróżujących decyduje się na odwiedzanie nowych miejsc, a także podróżowanie w celach służbowych. Lotnisko Chopina staje się ważnym punktem w globalnej sieci połączeń, ułatwiając podróże do i z Polski.

Sprawdź również: parking lotnisko Chopina

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.