LOT zawiesza nową trasę do Azji. Powodem kłopoty z Dreamlinerami

Za niecały tydzień Polskie Linie Lotnicze miały polecieć do Pekinu na świeżo otwarty Port Lotniczy Daxing, ale z powodu kłopotów z kolejnymi uziemionymi Dreamlinerami przewoźnik zdecydował się na przesunięcie inauguracji tej trasy. Pierwszy samolot LOT poleci dopiero w połowie stycznia 2020 roku.

zdjęcie: Steve001 / pixabay.com

Polskie Linie Lotnicze od dawna mają problemy z Boeingami 787, a konkretnie z silnikami Rolls-Royce’a. Do tej pory jednak nie wpływało to na siatkę połączeń przewoźnika, który leasingował samoloty od innych przewoźników, aby utrzymać siatkę połączeń. Jednak kilka dni temu uziemiony został kolejny samolot i w efekcie aż 3 z 14 Boeingów 787 jest wyłączonych.

W związku z tym,  LOT podjął decyzję o przesunięciu otwarcia nowego połączenia do Pekinu, które ruszy w połowie stycznia 2020 roku. Pierwotnie połączenia miało wystartować 28 października.

– Z powodu problemów z silnikami Rolls-Royce’a, LOT podjął decyzję o opóźnieniu daty startu połączenia do Pekinu-Daxing o dwa miesiące – z 28 października br. na 15 stycznia 2020 r. Jest to jedyna zmiana w siatce połączeń LOT-u z Warszawy – można przeczytać w komunikacie biura prasowego LOT.

Jednocześnie polski przewoźnik informuje, że pozostałe loty w rozkładzie, w tym nowe połączenie do Kolombo na Sri Lance, będzie realizowane bez żadnych przeszkód.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.