LOT zainaugurował połączenie do Rijadu

4 czerwca 2024 roku PLL LOT zrealizował inauguracyjny rejs z Warszawy do stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadu. Jest to drugie miasto na Półwyspie Arabskim w siatce połączeń narodowego przewoźnika, po Dubaju.

Foto: Oskar Kadaksoo/ Unsplash

PLL LOT ogłosił uruchomienie nowej trasy do Rijadu, drugiego miasta na Półwyspie Arabskim w swojej siatce połączeń. 4 czerwca 2024 roku zrealizowano pierwszy rejs, co jest ważnym krokiem w rozwoju międzynarodowych połączeń polskiego przewoźnika. Bezpośrednie loty z Warszawy do Rijadu będą odbywać się trzy razy w tygodniu, co umożliwi pasażerom łatwiejszy dostęp do stolicy Arabii Saudyjskiej.

PLL LOT uruchomiły rejsy z Warszawy do Rijadu

Loty z Lotniska Chopina w Warszawie do Rijadu będą realizowane we wtorki, czwartki i niedziele o godzinie 15:20. Powrotne rejsy z Rijadu do Warszawy będą odbywać się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 1:25 czasu lokalnego. Podróż w jedną stronę potrwa około 5 godzin i 30 minut, a obsługiwane będą przez nowoczesne boeingi 737 MAX 8.

Dzięki inicjatywie Vision 2030, Arabia Saudyjska intensywnie rozwija swój sektor turystyczny. W ramach tego programu, obywatele Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych mogą teraz korzystać z uproszczonego programu wizowego dostępnego online. Nowe połączenie LOT-u jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie turystyką w regionie i ma na celu wspieranie tego dynamicznego rozwoju.

Źródło: lot.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.