LOT wznowi loty do Izraela

Polskie linie lotnicze LOT wracają z operacjami lotniczymi do Izraela. Loty do Tel Awiwu zostaną wznowione pod koniec stycznia z Krakowa i Warszawy.

Fot: Shai Pal, Unsplash

Sytuacja lotnicza w Izraelu mocno skomplikowała się po 7 października 2023 roku i zmasowanym ataku palestyńskiej organizacji Hamas. Eskalacja konfliktu, początek większej wojny i rozpoczęcie okupacji Strefy Gazy przez Izrael doprowadziło to zawieszenia większości wykonywanych lotów na izraelskie lotniska. Wojna wciąż się nie skończyła, ale Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję, że w tym momencie możliwy jest powrót do realizowana połączeń z Polski do Izraela.

LOT wróci do Tel Awiwu

Polskie Linie Lotnicze LOT wracają z połączeniami do Izraela. Pod koniec stycznia przywrócone zostaną loty do Tel Awiwu z warszawskiego lotniska Chopina i krakowskich Balic. Loty z Warszawy wrócą 27 stycznia i będą realizowane 3 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i niedziele, a z Krakowa połączenie będzie znów wykonywane od 29 stycznia, 3 razy w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki.

Narodowy polski przewoźnik podkreśla, że wciąż monitoruje sytuacje w regionie i w razie większej eskalacji konfliktu loty znów zostaną zawieszone.

Źródło: www.lot.com/pl/pl

Tło: Autorstwa Filip Danielczyk – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.