LOT wznawia loty z Rzeszowa do Gdańska

Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią wykonywanie trasy z Rzeszowa do Gdańska w sezonie letnim. To świetna okazja skrócenia podróży z Podkarpacia nad morze.

Fot: Gdańsk/ Maksym Harbar, Unsplash

Polskie narodowe linie LOT zdecydowały się kolejny raz (jak w kilku ostatnich latach) dodać do swojej letniej siatki połączeń trasę z Rzeszowa do Gdańska. Połączenie z portu lotniczego w Jasionce do lotniska w Gdańsku to idealny pomysł na szybkie dotarcie nad morze, zrobienie sobie city breaka w Gdańsku lub podróż nad Bałtyk na wakacje samolotem.

Z Rzeszowa do Gdańska 2 razy w tygodniu

„Dzięki bardzo dobrej współpracy z narodowym przewoźnikiem mieszkańcy naszego regionu będą mogli bezpośrednio polecieć z Jasionki do Gdańska i wypocząć nad polskim morzem. Warto zauważyć, że coraz częściej osoby z Pomorza przylatują na Podkarpacie, aby spędzić wolny czas w pięknych Bieszczadach lub Beskidzie Niskim, albo skorzystać z oferty uzdrowisk w Rymanowie czy Horyńcu Zdrój, do czego gorąco zachęcam” – powiedział Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów- Jasionka.

Letnie połączenie z Jasionki do Trójmiasta będzie wykonywane 2 razy w tygodniu: będą wylatywać z Gdańska w poniedziałki i piątki wieczorem, a wracać z Rzeszowa we wtorki i soboty rano. Rejsy będą realizowane od 3 czerwca do 14 września. Bilety można już kupić na stronie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Tło: Robert Neumann/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.