LOT wraca do Ostrawy i aktualizuje siatkę połączeń z Bydgoszczy

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą połączenie z Warszawy do Czeskiej Ostrawy oraz zwiększają częstotliwość lotów na trasie z Bydgoszczy do Warszawy. Dodatkowo wyloty z Bydgoszczy będą miały zaktualizowane godziny, by lepiej dostosować je do przesiadek w Warszawie w inne części świata, np. do Dubaju.

Bydgoszcz, zabytki, spichrze, brda

Fot: Bydgoszcz Stare Miasto/ By Wikibenchris, Źródło

Po przerwie Polskie Linie Lotnicze ogłosiły powrót na lotnisko w czeskiej Ostrawie. Dłuższa przerwa na trasie pomiędzy Warszawą i Ostrawą była spowodowana pandemią koronawirusa i jej skutkami. Na szczęście sytuacja na świecie jest coraz lepsza i LOT zdecydował się przywrócić to połączenie.

Samoloty znów zaczną latać z Warszawy do Ostrawy 28 marca. Rejsy będą realizowane 5 razy w tygodniu: z Warszawy we wtorki, czwartki, piątki, soboty i niedzielę, a do Warszawy w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i soboty. Przelot między miastami będzie trwać około godziny.

Dodatkowo LOT zwiększa dwukrotnie ilość lotów pomiędzy Bydgoszczą a Warszawą w ciągu tygodnia, z 3 w sezonie zimowym do 6 w sezonie letnim 2022.

Już 27 marca w lotnictwie zacznie się sezon letni, w tym momencie częstotliwość lotów zostanie zwiększona. Samoloty będą kursować pomiędzy Bydgoszczą i Warszawą we wszystkie dni tygodnia, oprócz Sobót.

Zmienią się też godziny lotów w część dni, co pozwoli pasażerom latającym z Bydgoszczy na wygodną przesiadkę w Warszawie na samoloty do innych destynacji Polskich Linii Lotniczych, takich jak Dubaj lub Stany Zjednoczone.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.