LOT uruchomi połączenie z Warszawy do Rzymu

Polskie Linie Lotnicze LOT kontynuują swoje ekspansywne działania i ogłaszają uruchomienie nowej trasy z Warszawy do Rzymu. To dobra wiadomość dla podróżnych, którzy będą mieli jeszcze większy wybór połączeń i możliwość łatwego dotarcia do stolicy Włoch.

Rzym, foto: Mathew Schwartz/ Unsplash

Połączenie wystartuje wraz z początkiem sezonu zimowego. Pierwszy lot zapowiedziano na 30 października 2023 roku.

Rejsy z lotniska Chopina do Rzymu Fiumicino będą realizowane codziennie. Rotacje poranne będą odbywać się w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę, z kolei rotacje popołudniowe w środę, piątek i niedzielę. Trasę obsłuży Boeing 737 MAX 8.

Uruchomienie połączenia z Warszawy do Rzymu to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie podróżnych na tę trasę. Rzym jest jednym z najpopularniejszych celów podróży w Europie, przyciągającym zarówno turystów, jak i przedstawicieli biznesu. Nowe połączenie umożliwi wygodne podróżowanie między tymi dwoma ważnymi europejskimi miastami, wspierając rozwój turystyki i wzmacniając więzi kulturalne oraz gospodarcze między Polską a Włochami.

Bilety na połączenie można już kupić na stronie PLL LOT.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.