LOT uruchomi loty z Radomia do Prewezy i Tirany

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadziły do swojego systemu rezerwacyjnego nowe kierunki z lotniska w Radomiu. Narodowy przewoźnik poleci z lotniska Warszawa-Radom do albańskiej Tirany i greckiej Prewezy.

Polskie Linie Lotnicze LOT powiększają ilość połączeń lotniczych, które będą oferować z nowego lotniska w Radomiu. Tym razem polski przewoźnik ogłosił dwa nowe, typowo wakacyjne kierunki, które będą się odbywać od połowy czerwca do końca września.

Pierwszym kierunkiem w nowej siatce z Radomia będzie Preweza, greckie miasto w regionie Epir. Preweza leży nad wąską cieśniną łączącą Zatokę Ambrakijską z Morzem Jońskim i gwarantuje świetny wypoczynek i doskonałą bazę wypadową do zwiedzania północnej Grecji. Loty odbywać będą się raz w tygodniu, w piątki. Samolot będzie startować z Radomia o 7:20, a wracać do Polski o 11:20 z Grecji.

Drugim nowym połączeniem z radomskiego lotniska będzie Tirana, czyli stolica Albanii. W samej Tiranie nie ma zbyt wiele atrakcji dla turystów typowo wakacyjnym, ale bliskość kilometrowa do kurortów nad wybrzeżem stanowi ogromny plus tego miasta. Loty do Tirany będą odbywać się raz w tygodniu, w niedziele. Pasażerowie wystartują z Radomia o 7:50, a wystartuje w drogę powrotną do Polski o 10:40.

Źródło/ Tło: George Filippopoulos, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.