LOT rezygnuje z klasy biznes na 4 trasach długodystansowych

Polskie Linie Lotnicze LOT od 13 marca zrezygnują z klasy biznes na trasach do Dubaju, Rijadu, Astany i Taszkentu. Dotyczy to Boeingów 737 MAX 8. Co dostaną pasażerowie zamiast klasy biznes?

Fot: Boeing 737 MAX 8 w barwach PLL LOT/ Mike Burdett from CROMER, UK – SP-LVB, CC BY-SA 2.0

Już 13 marca będziemy świadkami dużej zmiany w PLL LOT – narodowy przewoźnik pozbędzie się klasy biznes na 4 daleko dystansowych trasach. Co narodowy przewoźnik zaoferuje w zamian? Do Dubaju, Astany, Rijadu i Taszkentu będzie można latać w klasie Premium Economy. Ten rodzaj biletu nie był wcześniej dostępny w wąskokadłubowych maszynach Polskich Linii Lotniczych. Przewoźnik zapewnia pasażerów, że ich decyzja będzie dla pasażerów bardziej opłacalna – zmniejszą się ceny biletów, a komfort pozostanie praktycznie ten sam. I nie trudno się nie zgodzić, że to bardzo dobra zmiana.

Zamiast biznesy klasy Premium Economy na podkładach PLL LOT

Zmiana biznes klasy na Premium Economy to bardzo istotne działanie PLL LOT i coś, co linia lotnicza sygnuje jako „zmiana wprowadzona zgodnie z oczekiwaniami pasażerów”. Nowa klasa biletów wejdzie w życie już 13 marca na trasach do Dubaju, Rijadu, Astany i Taszkentu. Co otrzymamy w przypadku kupna takiego biletu, oprócz reklamowanej zdecydowanie niższej ceny?

  • Priorytetowy check-in
  • Pierwszeństwo wejścia na pokład
  • Dostęp do przejścia Fast Track na lotnisku Chopina w Warszawie
  • Bagaż rejestrowany 2×23 kilogramy
  • Bagaż podręczny 2×9 kilogramów
  • Zagwarantowanie miejsc obok siebie w przypadku 2 lub więcej biletów
  • Serwis pokładowy: welcome drinki oraz dwa posiłki z wliczonymi napojami, posiłki specjalnie i starannie przygotowane dla pasażerów tej klasy
  • Dostęp do LOT Business Lounge na lotnisku Chopina w Warszawie w specjalnej cenie 59 zł

Co do zmiany z klasy biznes – tylko minimalnie zmniejszy się limit bagażu rejestrowanego i nie będzie dostępu do Fast Tracku na lotnisku docelowym. Tak to warunki podróży będą takie same, ale w zdecydowanie niższej cenie. To zmiana na plus.

Źródło: www.lot.com/pl/pl/podrozuj/na-pokladzie/klasy-podrozy/lot-business-class-trasy-sredniodystansowe

Tło: LOT Premium Economy na trasach średniodystansowych, Polskie Linie Lotnicze LOT

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.