LOT przywróci połączenie z Warszawy do Lyonu!

Polskie Linie Lotnicze LOT przywracają połączenie z Warszawy-Chopina do Lyonu. Trasa do środkowo-wschodniej Francji wystartuje 30 września 2024 roku. Polski przewoźnik będzie realizował to połączenie 6 razy w tygodniu.

Nowa trasa to świetna okazja na zobaczenie pięknego Lyonu/ Fot: Jonne Mäkikyrö, Unsplash

Nowość w siatce połączeń naszego narodowego przewoźnika! Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły powrót bezpośredniego połączenia z Warszawy do Lyonu. Trasa wystartuje 30 września 2024 roku i będzie wykonywana 6 razy w tygodniu: w tygodniu od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Połączenie ma charakter całoroczny. Pasażerowie z lotniska Chopina w Warszawie do portu lotniczego Lyon-Saint-Exupéry będą podróżować samolotami Embraer 195. Czas podróży między miastami wyniesie 2 godziny i 20 minut.

Nowa trasa LOT-u z Polski do Francji

Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT powiedział, że wznowienie trasy z Warszawy do Lyonu to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na loty z Polski do środkowo-wschodniej Francji. Lyon to jedno z najprężniej rozwijających się centrów ekonomicznych Francji, świetny kierunek biznesowy i turystyczny. Lot do Lyonu to podróż rzut beretem od sportów zimowych w alpejskich Trzech Dolinach.

„Lyon to kolejny kierunek w siatce połączeń narodowego przewoźnika wynikający ze strategii na lata 2024-2028” – taką informację możemy przeczytać na stronie narodowego przewoźnika.

Źródło: www.lot.com/pl/pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe

Lyon to kolejna tegoroczna nowość LOT-u/ Tło: Nguyen Dang Hoang Nhu, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.