LOT przywraca połączenie z Krakowa do Nowego Jorku

25 czerwca PLL LOT zainaugurowały pierwszy po przerwie lot na trasie ze stolicy Małopolski do Portu Lotniczego Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku.

Foto: BriYYZ/ Flickr

Połączenie zostało wznowione po 13 latach przerwy. Rejsy na tej trasie będą realizowane codziennie do 25 września 2021 r.

– Uruchamiamy dzisiaj bardzo ważne i długo oczekiwane bezpośrednie połączenie z Krakowa do Nowego Jorku. Ostatni raz samoloty LOT-u łączyły Małopolskę ze wschodnim wybrzeżem USA w 2010 roku. Z uwagi na stabilizującą się sytuację pandemiczną, rejsy do Nowego Jorku będziemy początkowo obsługiwać raz w tygodniu. Docelowo jednak w przyszłości, o ile warunki pozwolą, liczymy że uda się zwiększać częstotliwość ruchu na tej trasie – powiedział w piątek cytowany przez portal Rynek-lotniczy.pl Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT.

Nowy Jork to niejedyne transatlantyckie połączenie rodzimego przewoźnika oferowane z lotniska w podkrakowskich Balicach. LOT wykonuje również rejsy do Chicago.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.