LOT poleci z Rzeszowa do Mediolanu

Polskie Linie Lotnicze LOT w listopadzie wystartują z całkowicie nową europejską trasą z Rzeszowa. Z Jasionki samoloty narodowe przewoźnika będą przez cały sezon zimowy latać do Mediolanu, na lotnisko Mediolan-Malpensa. Połączenie będzie realizowane raz w tygodniu.

Fot: Fernando Meloni, Unsplash

Nadchodząca zima przynosi wiele zmian w siatkach połączeń oferowanych przez linie lotnicze. Dlatego warto zwrócić uwagę na pozytywną informację płynącą z Rzeszowa, który otrzyma od narodowego polskiego przewoźnika trasę na sezon zimowy, która ma potencjał na stanie się hitem.

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią połączenie z Rzeszowa na włoskie lotnisko Mediolan-Malpensa. Samoloty z Podkarpacia do Mediolanu będą latać raz w tygodniu: w każdą sobotę od 4 listopada do 23 marca. Z Rzeszowa loty będą wykonywane o 16:50 z lądowaniem we Włoszech o 19:05, a powroty ze stolicy Lombardii będą wykonywane 19:45 z lądowaniem w Jasionce o 21:45.

W Rzeszowie radość z nowej trasy

„Mediolan to drugi włoski kierunek w ofercie naszego lotniska, bardzo pożądany, więc jestem przekonany, że samoloty LOT-u wypełnią się podróżnymi. To świetna oferta dla turystów, którzy zechcą odwiedzić stolicę światowej mody oraz liczne zabytki, na czele z katedrą Duomo, kościołem świętej Marii czy Zamkiem Sforzów. To także oczekiwana destynacja dla biznesu, współpracującego z firmami z Lombardii oraz dla kibiców piłki nożnej, bo AC Milan i Inter mają w Polsce rzesze wiernych fanów” – mówił na konferencji ogłaszającej nowy kierunek Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

„Mediolan to nie tylko finansowa stolica Włoch czy miasto mody – to także świetne miejsce na zimowy wyjazd narciarski. Montecampione czy Champoluc w Dolinie Aosty są może mniej znane Polakom, ale  zdecydowanie warte odwiedzenia. To połączenie wpisuje się w zapowiadane w strategii umocnienie pozycji PLL LOT na regionalnych lotniskach” – dodał Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

Loty z Rzeszowa do Mediolanu zaczynają się nawet od 349 zł w dwie strony i można je już kupić na oficjalnej stronie narodowego przewoźnika.

Źródło: rzeszowairport.pl/pl/lotnisko/aktualnosci/204/z-jasionki-polecimy-bezporednio-do-mediolanu?fbclid=IwAR0fZiZJAAyPzE1ig0W94qy4E3d5LMQELIa8NHoLlnUDxZqj95bELDv95UE

Zdjęcie w tle: rzeszowairport.pl

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.