LOT poleci z Krakowa do Zielonej Góry

Lotnisko w Zielonej Górze rozszerza swoją siatkę połączeń, a Kraków zyskuje kolejne połączenie krajowe. Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały uruchomić połączenie pomiędzy tymi dwoma miastami. Trasa wystartuje już 7 czerwca.

Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o uruchomieniu kolejnej „krajówki” czyli połączenia wewnątrz Polski na sezon letni. Tym razem wybór padł na połączenie ze sobą województwa lubuskiego z centralną małopolską. Nowa trasa ma umożliwić szybsze dotarcie na wypoczynek w rejony Lubelszczyzny lub byłej stolicy Polski.

Lot inauguracyjny z Krakowa do Zielonej Góry został zaplanowany na 7 czerwca. Trasa będzie realizowana dwa razy w tygodniu: samoloty z Krakowa do Zielonej Góry będą startować w poniedziałki i środy, a z Zielonej Góry do Krakowa w środy i niedziele. Planowo lot pomiędzy tymi dwoma miastami ma potrwać około godziny.

Bilety na nowe połączenie możesz kupić bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Źródło/ Tło: Henryk Konrad

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.