LOT poleci czarterowo do Wenezueli

Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę na wykonywanie połączeń czarterowych do Wenezueli. Samoloty polskiego przewoźnika dolecą na wyspę Margarita, położoną na Karaibach.

Narodowy polski przewoźnik podpisał jedną z ciekawszych umów w ostatnim czasie. Dreamlinery LOTu będą wykonywać czarterowe połączenia do Wenezueli dla Rainbow Tours. Konkretną destynacją będzie Margarita, wyspa należąca do Wenezueli, położona na Morzu Karaibskim, w archipelagu Małych Antyli. Na Margaritcie sezon turystyczny trwa cały rok i możemy tam spotkać jedne z najpiękniejszych plaż na świecie!

Polska i Wenezuela podpisały nawet 5 stycznia umowę o współpracy w zakresie turystyki, co może w końcu ożywić podupadłą wenezuelską turystykę. Państwo to ma ogromny potencjał, by stać się turystyczną potęgą, ale ciągłe problemy gospodarcze i niepokoje społeczne skutecznie to uniemożliwiają.

Wyloty na Margarite mają odbywać się co tydzień z warszawskiego lotniska Chopina. Połączenie będzie realizowane przez Dreamlinera 787, obsługiwanego przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Bilety czarterowe do Wenezueli kupicie TUTAJ.

Źródło/ Tło: Martha Dominguez de Gouveia, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.