Lot planuje otworzyć nowe połączenie do Indii!

Podczas otwarcia polskiej ambasady w Bangalore została ogłoszona informacja, że Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią połączenie bezpośrednie relacji Warszawa-Bengalore.

Fot: thenewsminute.com

LOT w swojej siatce posiada już jedno połączenie do Indii – do Nowego Delhi. Połączenie do Bengalore miałoby być drugim połączeniem bezpośrednim z Indiami.

Pomysł na połączenie motywowany jest popytem wynikających z lokalnych mieszkańców. W Polsce zamieszkuje znaczna ilość ludzi z właśnie z tego regionu Indii, a samo miasto posiada firmy, które wysyłają swoich pracowników do oddziałów IT w Polsce.

W wymianie zdań ambasadorów padły stwierdzenie, że to połączenie może również pobudzić turystykę zarówno w jedną, jak i drugą stronę.

Połączenie nie zostało jeszcze ogłoszone oficjalnie przez przewoźnika.

źródło: pasazer.com

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.