LOT otworzy kolejne połączenie do Chin

Narodowy przewoźnik poinformował, że poleci z Warszawy do chińskiego Tiencin. Pierwszy lot na tej trasie zapowiedziano już na 2 września.

Tiencin, zdjęcie: Jane Marc/ Unsplash

Połączenie będzie realizowane raz na dwa tygodnie. Maszyna odleci z Lotniska Chopina w środę o godz. 17:15, by wylądować w Porcie Lotniczym Tiencin-Binhai następnego dnia o godz. 9:00 czasu lokalnego. W drogę powrotną do Polski samolot wystartuje w piątek o godzinie 10:30, przylot do Warszawy jest planowany na godz. 16:55. Trasę obsłuży Boeing 787 Dreamliner. Bilety można już kupić na stronie przewoźnika.

Leżący niedaleko Wielkiego Kanału Tiencin liczy ok. 16 mln mieszkańców. Miasto to jest jednym z największych portów Azji Wschodniej oraz jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych Chin. Tiencin posiada dobre połączenie komunikacyjne z oddalonym o ok. 115 km Pekinem.

Zakaz lotów z Polski do Chin zostanie zniesiony już od 1 września. PLL LOT przypominają, że osoby przybywające do Państwa Środka muszą mieć przy sobie negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany maksymalnie 5 dni przed wylotem. Ponadto, turyści mają być badani ponownie na miejscu.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.