LOT otwiera połączenie do Waszyngtonu!

Polski przewoźnik ogłosił, że od 2 czerwca 2020 r. będzie latał z Warszawy do stolicy USA. Rejsy zostały już wpisane w systemie rezerwacyjnym LOT-u.

zdjęcie: Karol Ciesluk / Shutterstock

Początkowo polskie linie będą latać do Portu Lotniczego Waszyngton-Dulles trzy razy w tygodniu – we wtorki, piątki i niedziele. Maszyny wystartują ze stolicy Polski o 16:50, aby wylądować w Waszyngtonie o 20:30 czasu lokalnego. Powrót został przewidziany nocą – samoloty wzniosą się o 22:25 i wylądują na Lotnisku Chopina o 13:25 następnego dnia. Trasę będą obsługiwać boeingi 787.

– Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Waszyngtonu od dawna było na naszej „krótkiej liście”. Podczas dokładnych analiz biznesowych zwróciliśmy uwagę nie tylko na sam fakt połączenia stolic Polski i USA, ale także rokrocznie rosnący potencjał turystyczny i biznesowy tego połączenia. Ponadto dotychczas Europa Środkowa i Wschodnia nie miały tak dogodnego połączenia do Waszyngtonu – powiedział Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Źródło: pasazer.com / wp.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.