LOT otwiera kurs z Gdańska do Rzeszowa

Nowe połączenie Polskich Linii Lotniczych oficjalnie startuje 25 kwietnia br. Mieszkańcy obu miast będą mogli skorzystać z kursu raz w tygodniu. 

Zdjęcie: materiały prasowe

Rejs trwa ok. 80 min i będzie obsługiwany w soboty o 12:05 (Gdańsk), by wylądować w Jasionce (Rzeszów) o 13:25. Na trasie będzie latał Bombardier Dash Q400, który zabierze 78 pasażerów. Bilety (dostępne w systemie rezerwacyjnym) zaczynają się od ok. 122 złotych za osobę w jedną stronę. 

— Cieszymy się bardzo, że możemy rozwijać nie tylko siatkę połączeń międzynarodowych, ale również krajowych. Rzeszów dołączy do Warszawy, Krakowa i Wrocławia, które mają obecnie bezpośrednie połączenia z Gdańskiem. Ułatwi to pasażerom z rejonu Podkarpacia dostanie się nad polskie morze i zachęci wiele osób z Pomorza do odwiedzenia Rzeszowa oraz pięknych Bieszczad – mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Źródło: Super Express

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.