LOT nie zawiesi połączeń do Włoch

Polskie Linie Lotnicze nie zamierzają zrezygnować z połączeń na Półwysep Apeniński w związku z epidemią koronawirusa jak w przypadku kursów do Chin. Utrzymane będą jednak wzmożone kontrole przybywających z Włoch.

Zdjęcie: materiały prasowe

Procedury medyczne polegają na mierzeniu temperatur pasażerów jeszcze na pokładzie samolotu. Zarówno lotniskowe zespoły medyczne, jak i załoga PLL LOT są wyposażone w odpowiedni sprzęt.

— Stale analizujemy informacje dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV. Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji w skali globalnej, stąd bezpieczeństwo Pasażerów i Członków Załogi jest dla nas absolutnym priorytetem. Współpracujemy ściśle zarówno z polskim rządem i Głównym Inspektoratem Sanitarnym, jak i z pozostałymi przewoźnikami lotniczymi, co pozwala nam na szybką wymianę informacji nt. sytuacji na poszczególnych rynkach. Wdrażamy bardzo restrykcyjne procedury krajowe i międzynarodowe służące osiągnięciu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa – czytamy w komunikacie LOT-u dla redakcji portalu rynek-lotniczy.pl.

Obecnie Polskie Linie obsługują połączenia do Mediolanu i Wenecji.

Źródło: rynek-lotniczy.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.