LOT nie będzie latał na lotnisko Pekin-Daxing

Polskie Linie Lotnicze LOT nie wrócą do wykonywania lotów z Warszawy do Pekinu-Daxing. Narodowy przewoźnik będzie latał tylko na lotnisko Pekin-Capital.

Fot: Daxing International Airport w Pekinie/ Howen, Unsplash

Jak wynika z doniesień portalu pasażer.com, Polskie Linie Lotnicze LOT nie planują wznowić lotów z Warszawy do Pekinu-Daxing po lotniczym sezonie zimowym. Ta trasa została uruchomiona niecały rok temu, bo 26 marca 2023 roku. We wrześniu 2023 roku zostało ogłoszone zawieszenie tej trasy na sezon zimowy, a teraz jak się okazuje, nie wróci ona wcale. Polski przewoźnik w zamian planuje się skupić głównie na lotach do starszego i głównego portu lotniczego stolicy Chin, czyli Pekin-Capital.

LOT będzie latał tylko na Pekin-Capital

Wchodząc na stronę narodowych linii lotniczych, nie ujrzymy już dostępnych lotów z Warszawy do Pekinu-Daxing. Połączenie zostało wykasowane z systemu. Na ten moment nie zostały dodane dodatkowe rotacje na trasie z Warszawy do głównego pekińskiego lotniska, Pekin-Capital, ale władze LOT-u w rozmowie z portalem pasażer.com potwierdzają, że tak może się stać w najbliższej przyszłości.

Z czego wynika decyzja o zaprzestaniu wykonywania lotów z Warszawy na najnowsze pekińskie lotnisko? Nie dostaliśmy konkretnej informacji od Polskich Linii Lotniczych, więc możemy się jedynie domyślać, że jest to bardziej opłacalne dla strategii biznesowej LOT-u.

Źródło: www.pasazer.com/news/464970/lot,jednak,nie,poleci,do,pekinu,daxing

Tło: lotnisko Pekin-Daxing w stolicy Chin, Pekinie/ Yesheng Liang, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.