LOT nie będzie latać nad Iranem

Samoloty polskiej linii polecą zmienionymi trasami, tak aby nie naruszać przestrzeni powietrznej Iranu. Przyczyną takiej decyzji jest zaostrzenie konfliktu amerykańsko-irańskiego.

zdjęcie: ChopinAirport / Twitter

Trasy zostaną zmienione na połączeniach z Warszawy do Indii, Bangkoku, Singapuru i na Sri Lankę. Jak tłumaczył rzecznik spółki Michał Czernicki, nowe zarządzenie nie wpłynie znacząco na czas trwania lotów oraz ich regularność.

– Mamy przygotowane różne wersje tras na regularnych rejsach do Singapuru, Delhi w Indiach, Kolombo na Sri Lance oraz lotach czarterowych – Goa (Indie) i Bangkok (Tajlandia). Ze względu na bezpieczeństwo nie będziemy używali opcjonalnych tras przebiegających przez terytorium Iranu, ale innych – powiedział Czernicki.

W nocy z czwartku na piątek w ataku na konwój samochodowy w rejonie terminala towarowego lotniska w Bagdadzie zginęli m.in. irański generał Kasem Sulejmani i dowódca irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis. Atak przeprowadził amerykański dron. 

Źródło: rmf24.pl / polsatnews.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.