LOT-em z Krakowa do Nowego Jorku już na wiosnę 2020!

Bezpośrednie połączenie z Krakowa na lotnisko JFK w Nowym Jorku zostanie uruchomione dokładnie 3 maja 2020 r. LOT zapowiedział także zwiększenie z 3 do 5 rejsów do Chicago, dzięki czemu stanie się konkurencyjny dla American Airlines, największej linii lotniczej świata.

Źródło: mindconcepts, Pixabay
Źródło: mindconcepts, Pixabay

Lotnisko JFK w Nowym Jorku, Źródło: mindconcepts, Pixabay

Zarówno do Nowego Jorku, jak i Chicago, wozić będzie pasażerów komfortowy Boeing 787 Dreamliner. Na lotnisko JFK będzie latać raz w tygodniu w niedzielę o 18:45 z lądowaniem o 22.30 czasu lokalnego. Lot do Polski przewidziany jest o godzinie 00:15, a lądowanie o godz. 14.50 czasu lokalnego.

Do Chicago LOT latać będzie natomiast w czwartki, piątki oraz soboty. Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, ma nadzieję, że prócz komfortu samolotu, turyści docenią także wciąż rozbudowywaną ofertę na pokładach.

Port w Krakowie rocznie obsługuje ok. 7 mln pasażerów, a 23 przewoźników zapewnia ponad 130 bezpośrednich i regularnych połączeń. Rodzimy przewoźnik w minionym roku pobił rekord przewożąc ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W planach na 2019 jest osiągnięcie liczby 10 mln pasażerów.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.