LOT-em do San Francisco

Po tym, jak Donald Trump podpisał ważny dokument w sprawie zniesienia wiz dla Polski, Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały nowe połączenie z Polski do USA. Już 5 sierpnia 2020 rodzimy przewoźnik zacznie latać z Warszawy do San Francisco.

San Francisco, fot. Amogh Manjunath, Unsplash

Boeing 787 Dreamliner podrywać się będzie z Lotniska Chopina aż cztery razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki o 11.35, a w środy i soboty o 17.20. Z Kalifornii samolot startować będzie natomiast w poniedziałki i piątki o godz. 16.25, a w środy i soboty o godz. 22.10 czasu lokalnego.

Nowe połączenie ogłosił sam prezes PPL LOT, Rafał Milczarski, podczas Parady Pułaskiego w Nowym Jorku. Jest to już 20. trasa dalekiego zasięgu oferowana przez narodowego przewoźnika. Podczas około 12-godzinnego lotu pasażerowie będą mogli podziwiać z lotu ptaka między innymi Grenlandię.

Między Europą Wschodnią a San Francisco rocznie podróżuje około 300 tys. pasażerów. Wśród głównych atrakcji jest słynny Most Golden Gate, a także eks-więzienie na wyspie Alcatraz, znane z wielu produkcji filmowych. San Francisco to czwarte amerykańskie miasto Stanów Zjednoczonych pod kątem odwiedzających je turystów.

San Francisco to także cel wielu podróży biznesowych, szczególnie z branży IT, a to ze względu na położenie w okolicy Doliny Krzemowej. Mają w niej siedziby giganci tacy, jak Apple, Google, Facebook, Yahoo, Twitter, Intel, Adobe, Uber, Netflix, eBay czy PayPal.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.