LOT będzie kontynuował wykonywanie lotów z Radomia do Paryża i Rzymu

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że będą kontynuować realizację swoich dwóch najpopularniejszych połączeń z lotniska w Radomiu w sezonie zimowym: do włoskiego Rzymu i francuskiego Paryża.

Mijają już prawie 2 miesiące od otwarcie Portu Lotniczego Radom-Warszawa, a sytuacja wokół lotniska wciąż się nie uspokoiła. Jedni wróżą mu świetlaną przyszłość, inni krytykują i naśmiewają się, nazywając lotnisko w Radomiu najbardziej niepotrzebną inwestycją lotniczą w Polsce. W całej tej dyskusji przyszedł czas na dobre informacje, płynące prosto od najmłodszego portu lotniczego w naszym państwie.

Polskie Linie Lotnicze LOT informują, że obłożenie lotów z Radomia do Paryża wynosi prawie 90%. W związku z tym połączenia te zostaną przedłużone z sezonu letniego na sezon zimowy i mają szanse wejść do siatki połączeń radomskiego lotniska jako połączenie całoroczne.

Na ten moment połączenie do Rzymu jest realizowane trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i niedziele. Loty do Paryża są realizowane również trzy razy tygodniowo i to w te same dni.

Źródło/ Tło: Wariag – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.