LOT będzie dłużej latać do Dubrownika

Polskie Linie Lotnicze LOT miały wykonywać połączenie z Warszawy do Dubrownika do końca października 2024 roku. Przewoźnik zdecydował się przedłużyć wykonywanie trasy do Chorwacji aż do 7 stycznia 2025 roku.

Dubrownik, Chorwacja/ Fot: Geio Tischler, Unsplash

Chorwacja to od wielu, wielu lat ulubiony kierunek wakacyjny Polaków. Z reguły polscy turyści podróżowali nad Adriatyk samochodami, ale przez okres ostatnich kilku sezonów wakacyjnych ten trend zaczął się zmieniać. Coraz więcej naszych rodaków wybiera się do Chorwacji samolotem. Z polskich lotnisk latają klasyczne i tanie linie lotnicze do takich miast jak Dubrownik, Zadar, Pula, czy Split. Jeśli coraz więcej osób wybiera samolot, to rynek reaguje, a Polskie Linie Lotnicze LOT będą wykonywać więcej lotów z polskiej stolicy do Dubrownika.

Więcej lotów z Warszawy do Dubrownika

Polskie Linie Lotnicze LOT przedłużają okres wykonywania trasy z lotniska Warszawa-Chopina do chorwackiego Dubrownika. Pierwotnie loty miały być wykonywane do końca października 2024 roku, ale LOT zdecydował się kontynuować trasę aż do 7 stycznia 2025 roku. Wtedy nastąpią dwa miesiące przerwy i trasa znów ruszy – od marca 2025 roku do końca sezonu letniego 2025. Loty do portu lotniczego im. Rudjera Boškovića w Dubrowniku będą wykonywane dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty.

Źródło: system rezerwacyjny PLL LOT

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT/ Tło: Adam Khan, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.