Londyn-Luton: Pracownicy Wizz Air szykują się do strajków

Pasażerowie podróżujący z lotniska Luton w Londynie w dniach 30 sierpnia, 6 września i 13 września 2023 roku muszą przygotować się na poważne zakłócenia w związku ze strajkami obsługi naziemnej Wizz Air.

Foto: Artur Voznenko/ Unsplash

Lotnisko Luton w Londynie to ważny węzeł komunikacyjny obsługujący tysiące pasażerów każdego dnia. Jednakże, w najbliższych tygodniach, podróżujący muszą być gotowi na znaczne utrudnienia. Pracownicy Wizz Air, którzy są odpowiedzialni za obsługę naziemną na tym lotnisku, zapowiedzieli trzy dni strajku – 30 sierpnia, 6 września i 13 września. Te dni będą wyjątkowo trudne dla pasażerów, ponieważ strajki te mogą spowodować opóźnienia, odwołania lotów i problemy z bagażem.

Około 80 pracowników związanych z obsługą naziemną Wizz Air na lotnisku Luton postanowiło podjąć tę trudną decyzję o strajku w wyniku długotrwałego sporu z pracodawcą, firmą GH London Ground Handling Services. Związek zawodowy Unite, reprezentujący pracowników, ostrzegł, że nie ma innej opcji, jak tylko sięgnąć po strajk, aby skłonić pracodawcę do podjęcia konkretnej reakcji na ich postulaty.

Warto być przygotowanym na możliwe trudności z podróżowaniem z lotniska Luton w nadchodzących tygodniach. Pamiętajmy, że strajki pracowników Wizz Air mogą wpłynąć na wiele aspektów podróży, dlatego dobrze jest być elastycznym i przygotowanym na ewentualne zmiany w planach.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.