London City Airport zniósł limit 100 mililitrów płynów w bagażu podręcznym

Port lotniczy Londyn-City ogłosił właśnie zmiany w zasadach dotyczących przewożenia płynów na pokładzie samolotu. Dotychczasowy limit 100 mililitrów został zwiększony aż dwudziestokrotnie, do 2 litrów.

London City Airport, foto: eGuide Travel. Flickr

Jedno z najważniejszych lotnisk stolicy Anglii, Londyn-City zlikwidował zakaz transportowania w bagażach podręcznych płynów w opakowaniach większych niż 100 mililitrów. Co więcej, nie trzeba umieszczać kosmetyków w osobnej torbie. Oznacza to, że pasażerowie mogą zabierać ze sobą większe ilości płynów, takich jak woda, napoje, kosmetyki czy perfumy.

Decyzja ta została podjęta po wielu latach badań i analiz, które wykazały, że większość pasażerów przestrzegała zakazu przewożenia płynów w opakowaniach większych niż 100 mililitrów. Dodatkowo, nowe technologie pozwalają na skuteczniejsze sprawdzanie zawartości bagażu pasażerów, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo podróży.

Zmiana ta jest ważnym krokiem w stronę ułatwienia życia pasażerom, którzy często podczas kontroli bezpieczeństwa musieli nerwowo wypakowywać bagaż w celu szukania poszczególnych płynów. Może też to pomóc w redukcji niepotrzebnej biurokracji, która często jest powodem opóźnień i kłopotów związanych z przepakowywaniem bagażu.

Zmiana ta dotyczy tylko pasażerów, którzy odlatują z Portu lotniczego Londyn-City.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.