Łódź: Władze miasta sprzedają lotnisko

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik poinformował w czwartek, że władze miasta podjęły decyzję o sprzedaży portu lotniczego na Lublinku.

Port Lotniczy Łódź, zdjęcie: Zorro2212/ Wikimedia

Obecnie miasto ma 95,5 proc. udziałów w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta. Niedługo ma się to zmienić. Władze Łodzi zamierzają sprzedać lotnisko. Jednak zanim to nastąpi, zgodę muszą jeszcze wyrazić tamtejsi radni. Jak informuje portal Pasażer.com, każda oferta ze strony inwestorów będzie brana pod uwagę przez miasto. Mimo to, sporym zainteresowaniem cieszą się nabywcy m.in. z Chin i Indii. 

Jest ogromne ryzyko porażki, ale łodzianie nie zasługują na to, żeby dokładać każdego roku do lotniska kilkadziesiąt milionów złotych. Będziemy poszukiwać inwestorów wszelkimi możliwymi zasobami – powiedział Pustelnik.

Powodem sprzedaży łódzkiego lotniska jest fakt, że jest ono ciężarem dla budżetu miasta. Port generuje same koszty i do tego obsługuje garstkę pasażerów.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.