Litwa zaostrza restrykcje wjazdowe

Litewskie władze wprowadziły nowe przepisy wjazdowe. Zmiany dotyczą osób podróżujących ze wszystkich stref, w tym również z zielonej.

Foto: Dovydas Žilinskas/ Unsplash

Od 5 lipca obowiązują nowe zaostrzone restrykcje dla osób wjeżdżających na terytorium Litwy. Mimo że Polska znajduje się w zielonej strefie, to podróżni z tego kraju także muszą nastawić się na pewne utrudnienia. 

Od teraz wszystkie osoby powyżej 16. roku życia, które podróżują na Litwę z Polski muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, wykonany w ciągu 72 godzin przed przybyciem do kraju, a w przypadku testu antygenowego – w ciągu 48 godzin. Wjazd jest również możliwy po okazaniu dokumentu potwierdzającego przyjęcie pełnego cyklu szczepienia oraz wyzdrowienie z COVID-19. Litewskie władze respektują również Unijny Certyfikat Covid.

Ponadto przypominamy, że wszystkie osoby przybywające na Litwę muszą obowiązkowo wypełnić elektroniczny kwestionariusz pasażera.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.