Linie Virgin Atlantic przekształciły samolot w… Sokoła Millenium!

Linie Virgin Atlantic pokazały wyjątkowego Boeinga 747, którego zdobi… ręcznie malowany Sokół Millennium, czyli kultowy statek kosmiczny z „Gwiezdnych Wojen” oraz 43-metrowe logo filmu „Star Wars: Galaxy’s Edge”. Samolot ochrzczony imieniem Falcon (czyli: Sokół) będzie przewoził turystów z londyńskiego Gatwick do amerykańskiego Orlando. Malunek powstał z okazji premiery filmu w Walt Disney World Resort na Florydzie.

Stworzenie malowidła trwało tygodniami i wymagało położenia aż 14,000 milimetrów tuszu. Film użyty do owinięcia samolotu zajmuje powierzchnię czterech kortów tenisowych, wliczając ogromny Centre Court w Wimbledonie.

Joe Thompson, dyrektor zarządzający Virgin Holidays, powiedział: „Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że Falcon przedstawia kultowego Sokoła Millennium z uwielbianych „Gwiezdnych Wojen” i na swoich skrzydłach unosi pasażerów, którzy chcą doświadczyć ekscytującej nowej części sagi w Walt Disney World Resort na Florydzie. W ciągu ostatnich trzech dziesięcioleci zabraliśmy miliony brytyjskich wczasowiczów do magicznego świata Disneya. Jesteśmy przekonani, że ci, którym uda się wejść na pokład Falcona, będą jeszcze bardziej zadowoleni ze swojej podróży”.

Dave Napper, starszy inżynier z Virgin Atlantic, powiedział natomiast, że bardzo ekscytującym i niecodziennym było przeprojektowanie barw samolotów, żeby reprezentowały coś tak kultowego, jak Sokół Millennium. W proces zaangażowało się wielu fanów sagi pracujących dla Virgin.

Oprócz oficjalnego odsłonięcia samolotu The Falcon, Virgin Holidays uruchomiło projekt „The Ultimate Virgin Holidays Star Wars Experience” – wyjątkowe, tematyczne wakacje w Walt Disney World Resort na Florydzie, które trwać będą od 15 do 22 lutego 2020 r. Doświadczenie obejmuje loty z Gatwick do Orlando i z powrotem, szansę na poznanie „Star Wars: Galaxy Edge” na godzinę przed otwarciem parku, a także spotkanie z postaciami z Gwiezdnych wojen, kolację tematyczną Star Wars z Imaginarium Disneya i zakwaterowanie w hotelu kurortu Walt Disney World.

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.