Linie lotnicze zawieszają loty do Iranu

Wstrzymanie lotów do Iranu stało się faktem wśród europejskich linii lotniczych, z powodu narastającego napięcia między Iranem a Izraelem. Decyzja ta jest odpowiedzią na zagrożenia w regionie po zeszłotygodniowym ataku na irański konsulat w Damaszku.

Foto: Jacek Dylag/ Unsplash

Napięcie między Iranem a Izraelem osiągnęło nowy poziom, gdy ajatollah Ali Chamenei, najwyższy przywódca Iranu, zagroził Izraelowi „karą” za rzekomy atak na irański konsulat w Damaszku. Groźby te skłoniły europejskie linie lotnicze do zawieszenia lotów do Iranu, w obawie o bezpieczeństwo swoich pasażerów oraz personelu.

Europejskie linie lotnicze zawieszają loty do Iranu

Pierwszą linią lotniczą, która ogłosiła wstrzymanie lotów do Iranu, była niemiecka Lufthansa. Dołączyły do niej również Austrian Airlines, które anulowały wszystkie połączenia z Wiednia do Teheranu do 18 kwietnia w reakcji na zaostrzenie sytuacji w regionie. Podobną decyzję podjęła również Air France, co potwierdza skalę obaw wśród europejskich przewoźników lotniczych.

Decyzja ta może mieć wpływ na podróżnych planujących podróże do Iranu oraz na tych, którzy mieli już zakupione bilety na przyszłe loty. Sytuacja ta także podkreśla znaczenie stabilności politycznej i bezpieczeństwa dla branży lotniczej oraz podróżujących.

Źródło: businessinsider.com.pl

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.